IT People dala slovo odborníkům – k digitalizaci se vyjádřily i firmy

Druhý ročník Týdne pro Digitální Česko přinesl řadu zajímavých prezentací předních odborníků v oblasti digitalizace a vzdělávání, a to i díky spolupráci technologické platformy IT People s Úřadem vlády. Hosty a přednášejícími byli například zakladatelé neziskových organizací, jako je Eva Nečasová z AI dětem nebo Jan Javorek z Junior.Guru. Dále se představili vysokoškolští akademici Ing. Pavel Beránek, Ph.D. z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, doc. Antonín Jančařík z Univerzity Karlovy a Ing. Martin Pelikán, Ph.D. z České zemědělské univerzity v Praze.

Neziskovou organizaci Czechitas zastupovala Dita Formánková a Senta Čermáková, za Česko.Digital vystoupila Martinou Habová. Nadace Vodafone představila prostřednictvím Jolany Hájkové téma digitálních dovedností seniorů a o kyberbezpečnosti informoval Martin Kožíšek z Akademie CZ.NIC. Diskuzí o budoucnosti AI a právním poradenství se účastnili i zástupci firem jako například Ondřej Hartman z Ernst & Young nebo Hana Gawlasová z Deloitte Legal. Mezi hosty se objevili také Jiří Hub za Asecco Sollutions, Radko Sáblík za Smíchovskou střední průmyslovou školu, nebo Alexandra Belingerová za softwarovou firmu Databig.

Místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš poskytl rozhovor, ve kterém se vyjádřil k tématům letošního Týdne pro Digitální Česko. Také sdělil své zkušenosti z cesty do Velké Británie, kde se setkal s významnými odborníky a politiky z oblasti digitalizace.

Podrobnější informace o mobilní učebně, která byla představena veřejnosti během zahajovacího programu, poskytl generální ředitel Mironetu, Robert Novotný, který chce ve spolupráci s univerzitami podpořit vzdělávací systém a pomoci při technickém zjednodušení výuky.

Zdroj: Technologická platforma IT People

Přejít nahoru